Oficiální zpráva z jubilejního soustředění našeho oddílu ve Štědroníně v roce 2013





    
Výročí!

        To, že jsme letos byli ve Štědroníně již po čtrnácté je sice záslužné, ale není to nic proti celkovému počtu našich soustředění. Letošní bylo totiž právě jubilejní DVacÁTÉ!!!.

        Jen pár účastníků bylo ve věku, kdy mohli alespoň teoreticky zažít to první - třeba ho sledovat z kočárku. A pouze jediný z nás - Milan Fürst, se účastnil všech těch dvaceti. I když kupodivu z party vedoucích není ten nejstarší, ale právě naopak nejmladší.
        Na jednu stranu je to bomba, že někdo dokáže vést soustředění rok co rok dvacetkrát za sebou, na stranu druhou je to hrůza - jsme staří!


Hlášky letošního soustředění


    
Ještě jsme nevyjeli...

        Začalo to letošní soustředění „pěkně”. Už pár dní předem, kdy se odhlásil Vítek Paulík. Ono už to vlastně začalo pár týdnů předem, kdy si způsobil úraz (viz foto) a chlubil se tím na Xichtoknize. Prý si rozřízl část ruky nad levým malíčkem pravé ruky včetně šlach. Mechanismus takového úrazového děje je mi sice záhadou, ale výsledkem bylo sešití, sádra a pak rehabilitace. A to se prostě do soustředění nestihlo.


    
Staří známí

        Jubileum přilákalo pozornost řady jedinců, kteří s námi cvičili buď v počátcích našeho oddílu nebo alespoň v dávné historii. Někteří se na soustředění jen mihli - Jana Krabice Nováková, Ondra Mišmaš Salák, Láďa Čížek, Krkišové - jen aby se ukázali, jak aktuálně vypadají (Jak to ta Krabice ve svých třiceti letech dělá, že vypadá furt stejně?). Lenka se sice taky jen mihla, ale ta za to nemohla. Za pouhé mihnutí mohl úraz, který se jí přihodil hned druhý den po jejím příjezdu.
        Někteří se zdrželi pár dní nebo třeba týden, aby si s námi zase zacvičili - Jáchym Barvínek, Stegbaueři, Michal Dwein Olexa, Jirka Miki Mikulka, Kája Hujer Čutka, Tomáš Sűssland (i když ten se tam primárně zdržoval z jiného důvodu než je cvičení).
        Někteří se nejen zdrželi déle a cvičili s námi, ale i zajišťovali část programu a přinesli na soustředění oživení v podobě střelných zbraní nebo westernových bičů - Martin a Honza Voodoo Pilař, Jirka Huhu Hudec.
        No a pár dalších - Tereza Slámová, Radka Štiková, Julča Fajmanová a Martin Zelenka tam byli celé soustředění a to už nejméně podesáté!
        Vážíme si účasti každého z nich. Je to důkaz, že nezapomněli, že s námi v historii asi prožili něco kladného a na staré dobré časy v dobrém vzpomínají.


    
Mladí neznámí

        Ne že by „mladé současné časy” ve srovnání s těmi „starými dobrými” byly nějak špatné. To vůbec ne. Bylo to skvělé soustředění, na které budeme (doufám) všichni dlouho vzpomínat. Ale poslední roky je to takové nějaké jiné... Je to mateřská školka! A z toho plynou některé jevy a situace, které jsme dříve nezažívali. Posledních pár let s námi maláči už jezdí běžně, ale letos to byl docela extrém. Možná až „za hranou” a budeme to do budoucna muset omezit.
        Nejde ani tak o to, že jsou malí. Problém je, že s námi jezdí čím dál víc ufňukaných chlapečků. Jo, chlapečků, malý holčičky nefňukají, s nima je to vždy v pohodě. Letos fňukali hned od začátku chlapečci až do věku 11 let! A následně do telefonu fňukaly jejich maminky (nebo dokonce tatínci), jestli si pro ty chlapečky mají přijet.
        Zpravidla je to ale vina rodičů, že děti (teda chlapečci) na soustředění brečí. Je to většinou jedním z následujících důvodů:
  - Dítě je přesouváno z jednoho tábora na druhý bez možnosti se vzpamatovat. V extrémním případě z jednoho tábora odjíždí dříve, aby stihlo následující, nebo naopak na následující přijíždí později. Je úplně jedno, jak moc se mu na jednotlivých táborech líbí (nebo třeba i na skvělé zahraniční dovolené, u babičky atd.). Prostě si od toho potřebuje „odpočinout” doma. Pomazlit se nejen s maminkou, ale i s pejskem, s počítačem nebo herní konzolí a oddechnout si. Taky bych kňučel, kdybych měl dělat vedoucího nepřetržitě na několika táborech za sebou.
  - Chlapeček je na to příliš nevyzrálý a nezvládne to psychicky. Není to s námi jednoduché, naopak je to velmi těžké, a méně odolná psychika to prostě „neskousne”. To by ale měli rozumně zhodnotit rodiče - my to nepoznáme předem.
  - Chlapeček je prostě rozmazlenej sprateček a k tomu není co dodat. Naštěstí takových případů je málo.
  - „Rozmazlená” nebo psychicky labilní je maminka a na dítě to přenese přehnanou starostlivostí a litováním, což by dělat neměla, když už ho tam strčila.
        Na jednu stranu je pochopitelná snaha maminky, aby se její chlapeček za všech okolností cítil dobře, spokojeně, pohodlně. Na druhou stranu život je plný nepohodlí, psychických i fyzických nároků. Proto své děti na tábory přece posíláte, aby se osamostatnily, aby dokázaly existovat určitou dobu v trochu nepřívětivém prostředí bez maminky a vodění za ručičku. Aby prožily něco, na co dlouho nezapomenou, protože je to atypické, náročné a možná až extrémní. Aby si vyzkoušely aktivity, které by s maminkou nikdy zažít nemohly. Aktivity, které by rodiče ani nenapadlo zkoušet. No a nebo je můžete nechat v pohodlí jejich pokojíčku a obskakovat je - jak dlouho to chcete dělat?


    
Brečet, bulit, kňučet, kvičet, kvílet, kňourat, ječet, vřískat, vřeštět, řvát

        Čeština má pro tyto projevy spoustu (výše uvedených) synonym. Podle některých z nich se občas chovala celá řada chlapečků (viz předchozí odstavec). Jediný Alex je ale dokázal v jediném dni použít postupně všechny. A když se blbě vyspal, tak je k večeru začal klidně točit odznova. Na to, že je o tři roky starší než brácha, a přitom ječí podstatně častěji, je to až nepochopitelné. Ke kvílení ho dokáže vybudit sebenevinnější podnět. Uslyší-li osmileté dítě (neřku-li člen oddílu bojových sportů) nadávku „Ty debile”, reaguje tak nějak normálně - třeba „Sám seš debil a na ostatní to svádíš!”. Jen Alex dokáže reagovat kvílením na celý tábor. Blbý je, že ostatní si všimnou, že takto nesmyslně reaguje, zalíbí se jim to a tyto nevinné podněty mu pak schválně poskytují.
        Z oblasti počítačů je známa hodnota MTBF - Mean Time Between Failures, Střední doba mezi poruchami. Ta je samozřejmě poměrně dlouhá. U Alexe jsme sledovali hodnotu MTbk - Mean Time Between Kňučeními. A ta byla naopak velmi krátká, maximálně v hodinách, ale spíš v desítkách minut.


    
Lžeš, máš krátký nohy

(Nebo jak je to přísloví?)

        Lhát se naučí prakticky každé dítě maximálně do čtyř let věku. Potom se postupně naučí, že lhát se nemá a když, tak aspoň ne nestydatě, aby to nebylo okamžitě poznat. Řada našich členů se tím ale neřídila. Tak časté a nestydaté lhaní jsme ještě nikdy nezažili. A to můžeme hodnotit jen situace, kdy jsme dotyčného přímo nachytali, nebo nám pak rodiče volali a ptali se, zda to, co jim potomci nakecali je opravdu pravda. Ještě nikdy jsem nemusel tolika rodičům vysvětlovat, že jejich dítě prostě lže. Nebrodili jsme se bahnem, netrpěli jsme hladem a žízní, nikdo si nemusel kupovat jídlo a pití v baru (a prohýřit za to stovku za den), nikdo si „zrovna před chvilkou” nezlomil nohu, nikdo nikomu nerozbil kolo (natož naschvál), o vzájemných napadeních, krádežích a ničení věcí ani nemluvě. A to jsem jim ještě půjčoval svůj mobil, aby ty nesmysly barvitě líčili rodičům. Od příště nepůjčím mobil nikomu, jehož rodičům budu muset pak vysvětlovat nějaké výmysly! A ono se to vysvětluje dost špatně, protože rodič má tendenci věřit svému dítěti, i když zcela zjevně lže. Největším telefonistou byl s přehledem Vincent, který na mém mobilu prokecal skoro 120 minut čistého času, ale aspoň že to nebyl největší lhář.

Radku, já nemůžu jet na kole, mě bolí noha!
A jakto, že jsi do toho kopce tak rychle vyběhnul?
Já stejně nemůžu jet, mě bolí i břicho.
Tak nepojedeš, budeš odpočívat v chatě a teď na oběd dostaneš čaj a rohlík.
No mě už se udělalo dobře, ale stejně nemůžu jet, já jsem ztratil klíček od zámku.
(Klíček se zázračně objevil pět minut po odjezdu na cyklovýlet).


Lhaní, simulace, řvaní

        Tyto jevy mají bohužel jednu nepříjemnou a možná i nebezpečnou vlastnost. Pokud si někdo vypěstuje pověst lháře, nikdo mu pak neuvěří i když mluví pravdu. Vše je automaticky považováno za lež.
        Pokud někdo neustále simuluje, aby se ulil z nějaké činnosti, která se mu nelíbí nebo zrovna nehodí, bude považován za simulanta, i když doopravdy onemocní. Něco se dá poznat snadno (zanícený krk, horečka, zlomenina), ale něco se diagnostikuje hůř (bolení břicha).
        Pokud někdo ječí na celý tábor jen proto, že ho nějaký darebák (ještě k tomu mladší a menší) předběhl ve frontě na oběd, tak si pak jeho kvílení nikdo nebude všímat, i kdyby si opravdu třeba uříznul ruku, protože tak přece ječí běžně pětkrát za den.


    
Léčba Saidem

        V letošním vedru se simulantům přímo nabízely vhodné výmluvy - „Radku mě bolí hlava ze sluníčka, mě je špatně z horka”. Protože tato potíž vypadala docela pravděpodobně (a skutečně tím řada lidí trpělo) postupoval doktor Radek podle presumpce neviny. Každého, kdo se takto při tréninku vymlouval, poslal zchladit se vodou a sednout si do stínu. Simulanti to ale dlouho nevydrželi a zpravidla se prozradili blbnutím. Poté byli odesíláni na kraj hřiště k Saidovi, který tam cvičil s nářadíčkem TRX a dohlížel na přistižené simulanty, aby taky něco dělali (třeba kliky nebo lehsedy).




      
Úrazy a kriplíci

        Minulé dva roky jsme nebyli v písecké nemocnici s žádným vážnějším zdravotním problémem. Možná nás to uchlácholilo a vrátilo se nám to letos. A rovnou docela drsně a ve dvou případech.
        Druhý den po svém příjezdu si způsobila úraz Lenka. Seskočila při překonávání opičí dráhy z výšky ani ne metr a pochroumala si kotník. Teda to jsme si původně mysleli - stáhne se to obinadlem a bude to. Na rentgenu ale utrpěli údiv a my šok. Doktor nechtěl věřit tomu, že nespadla tak ze druhého patra. Způsobila si poměrně vážné zranění zánártí - vykloubení člunkovité kosti, zlomeninu kosti krychlové a tříštivou zlomeninu kosti klínovité. Vzhledem k tomu, že stav vyžadoval urychlenou nápravu v celkové narkóze, rovnou si ji v nemocnici nechali. Nemocnice během vyřizování formalit Lenku pohltila tak rychle, že jsem ji pak nemohl nalézt. Po asi půl hodině ji přivezli na lůžkové oddělení ortopedie s nohou prošpikovanou čtyřma drátama. A protože se jedná o operaci raritní, kterou v okresním špitále dělají tak jednou za pětiletku, tak Lenka absolvovala v Praze operační zákrok ještě jeden.
        Druhý případ bylo podezření na zánět slinivky u Radky. Na ambulanci interního oddělení jsme byli čtvrtí v pořadí, ale sestra říkala, že to bude asi 2 - 3 hodiny trvat. Důvod takového prodlení jsme pochopili záhy. Na ambulanci patřili i pacienti z lůžkové části, mezitím bylo oddělení zásobováno i sanitkami přivážejícími úpící stařenky nebo omdlévající předávkované a poddávkované diabetiky. Ti všichni měli přednost a stihli se množit rychleji, než je ordinace odbavovala. Dokonce byl stav tak vyhrocený, že občas vystrčili skučící stařenku zpátky na chodbu, aby přijali ještě akutnějšího pacienta. A protože Radka není ani stařenka ani skučící, byl po třech hodinách stav stejný - byla pořád čtvrtá na řadě. Nakonec strávila v nemocnici šest hodin. Alespoň se sestřičkou jsme se názorově potkali - „Babi, proč jste si píchla inzulín, když jste nesnídala? - No já jsem myslela... - Jo tak vy omdléváte proto, že jste myslela? Tak radši příště nemyslete.”


No nazdar, on je normální!

        No takhle to zrovna dotyčná maminka neřekla, ale přesně tohle zjištění byla poslední kapka, která ji vedla k tomu, že si pro kňourajícího chlapečka musí přijet. A to zrovna v okamžiku, kdy jsme jak s tatínkem, tak s chlapečkem byli už skoro domluvení, že odjíždět osmý den už nemá cenu, že už by to tam těch zbylých šest dní mohl zvládnout.
        Takže o co vlastně jde? Prakticky každé osmileté dítě, které nežije izolovaně, ale přichází do styku s vrstevníky, ovládá celou škálu sprostých výrazů. Doma nebo v přítomnosti paní učitelky je pochopitelně nepoužívá - na to mají docela vyvinutou rozlišovací schopnost. Je naivní si myslet, že zrovna ten můj chlapeček je v tomhle nějaká výjimka. Není. Pokud introvert, ze kterého lze běžně jen obtížně vypáčit holou větu, ze sebe najednou vychrlí souvislé souvětí, bohužel složené výhradně z vulgarismů, znamená to, že tuto schopnost už má delší dobu, že jsme ho na našem soustředění nezkazili my, ale už někdo (podstatně) dříve. A kdyby to maminka nezjistila víceméně nedopatřením, zůstala by jí tato schopnost jejího dítěte možná ještě dlouho utajena.


    
Házení trpaslíkem (Dwarf tossing)

        Jedná se sice o podivnou, nicméně v zahraničí běžnou sportovní disciplínu. Odehrává se zpravidla v barech a její ústřední postavou je osoba malého vzrůstu, obvykle v nějakém legračním oblečku. Normálně vzrostlá osoba ji uchopí a hodí ji před sebe, co nejdál. Trpaslík padá do matrací a velké osoby se nezřízeně baví. Vyhrává ten, kdo dohodí nejdál. Uhozená aktivita je ve světě překvapivě docela rozšířená (např. ve Francii nebo USA).
        Vzhledem ke složení našeho oddílu byl trpajzlíků k dispozici dostatek a tak jsme si házení mohli dosytosti užít. Jen jsme trochu upravili pravidla. Horizontální hod jsme nahradili vertikálním. Cílem pak samozřejmě bylo vyhodit trpaslíka co nejvýše.
        Z některých fotek je patrné, že se trpaslíci pokoušeli obrátit disciplínu naruby a házet těmi největšími. Pochopitelně byli méně úspěšní.


    
Ironman, maratonci a výlet na Orlík

        Už loni měl Said bláznivý nápad jet na soustředění z Prahy na kole. Letos to nejen chtěl zopakovat, ale lákal k tomu i další zájemce. To se nakonec naštěstí neuskutečnilo a všichni s námi spořádaně jeli autobusem. Teda kromě Saida, který vyrazil už ráno na kole.
        Jenže to už bylo vyzkoušeno loni. Said ale potřebuje stále nové výzvy, které vzápětí pokoří. Takovou výzvou je k padesátinám absolvovat závod Ironman (3,8 km plavání, 180 km kolo a maraton - 42 km běh). Na kole to dá, to už má natrénováno. Plavání trénoval vždy před budíčkem, kdy plaval několik kilometrů v bazéně. A protože běhá i po Praze, tak si chtěl vyzkoušet i ten maraton. Místo celodenního cyklovýletu na Orlík se rozhodl stejnou trasu běžet, protože její délka je té maratonské trati podezřele podobná. V tomto případě se mu dokonce podařilo zlákat i dalšího blázna (Dana Kysilku). Vzhledem k tomu, že vyběhli dlouho před tím, než jsme se „vykopali” z tábora na kolech, tak běželi celou cestu před námi a ještě stihli nás navigovat na slepou lesní cestu. Až do teď nevíme, zda to bylo schválně, nebo se Said jen spletl (což tvrdí). Ještě než jsme na Orlík dorazili, potkali jsme ty blázny při běhu nazpátek. Oba to absolvovali až nečekaně v pohodě. Ten nejhorší následek byly jen „ošoupané” prsní bradavky.


    
Hafík a Ňafík

        V minulých letech jsme pro Rangers trénink používali klády tažené na dvou provazech. Letos jsme objevili po táboře se povalující pneumatiky. Než abychom hledali vhodné klády, přivázali jsme na provaz dvě pneumatiky a to hned na začátku tábora. Aby zbytečně nezahálely až do závěrečného tréninku, používali jsme je pro zklidňování zlobivých darebáků. V případě, že někdo hodně zlobil, svěřili jsme mu jednu z pneumatik a on se o ni musel třeba celý den starat, venčit ji, když jsme šli na trénink, brát ji s sebou na jídlo nebo k bazénu. Brzy pneumatiky dostaly i jména - Hafík a Ňafík, i když se nám až do konce nepodařilo rozlišit, který je který.
        Některým podivínům (Honza Kolínský, Kryštof, Roman) starost o Hafíka a Ňafíka nestačila a proto si hned na začátku adoptovali kámen „Prcalík”, o který celé soustředění pečlivě pečovali. Před odjezdem ho pak rituálně pohřbili a náležitě oplakali.


    
Uražená nafouknutá bublina

        Při vymýšlení disciplín, za které udělíme diplom vítězům jsme zjevně zapomněli na jednu kategorii, uvedenou v názvu odstavce. Pár lidí z oddílu má tendenci se urážet i při nevinném podnětu. Začala to Iveta s Tomášem, kterým starostlivý doktor v noci přinesl do chaty gumovou ochranu. Hafík se jim k tomu nezdál úplně vhodný, doktora považovali za tetu Kazi a několik dní s ním nepromluvili.
        Dalším adeptem je Lukáš, který po udělení ocenění Největší darebák (ale nebyl sám), se urazil, vztekle zmačkal diplom a v tom záchvatu uraženosti chtěl roztrhat šotokan, že už nikdy na karate chodit nebude. V tomto stavu setrval i v době boje o sladkosti a šlehačkové bitvy a zbytečně přišel o jedny z nejvydařenějších akcí celého soustředění.
        Na fotkách v odkaze je pouze nabubřelý Lukáš (včetně jeho diplomu, který se uchoval v elektronické podobě). Nabubřelá Iveta na fotkách není, protože byla někde uražená, zalezlá a trucovala.


    
Tenká mumie

        V jedné z družstevních soutěží bylo úkolem jednotlivých družstev vybraného člena nastrojit ve stylu egyptské mumie. Kdysi jsme to dělali pomocí toaletního hajzlpapíru. Letos jsme měli několik svitků pásek, které byly dříve používány jako datové médium pro sálové počítače. Pásky jsou jen 2 - 3 centimetry silné (tedy spíše tenké) a z toho vyplynul i název soutěže. S vyzáblostí figurantů to nijak nesouvisí. Malí a tencí členové družstev byli vybráni proto, že se nastrojí nejrychleji. O rychlost ale v první části vůbec nešlo. Důležitý byl vzhled a estetický dojem hodnocený porotou v čele s nezaujatým Dweinem - vyhrála mumie reprezentovaná Matějem. Až druhá část byla o rychlosti odstrojení - vyhrálo družstvo Julči s mumií Frantou. A celkovým vítězem se stalo Štičí družstvo a mumie Honza.


    
Melounová žranice

        Občas za námi na soustředění dorazí některý z rodičů, aby navštívil své dítko. Většinou nedorazí s prázdnýma rukama (prázdným autem). Oblíbenou letní pochoutkou přiváženou návštěvami jsou melouny. A letos se opravdu urodilo. Nejdříve přijela maminka Elizabetky a přivezla 3 velké melouny. Vdechli jsme je jako malinu. Druhý den přijel Patrikův táta a přivezl velkých melounů osm. Ty už by se nám najednou vdechnout nepodařilo, a tak byla žranice dva dny po sobě. Fotodokumentace bohužel neexistuje, protože všichni žrali ty melouny a nikdo nefotil.


    
Hrdelní klystýr

        Sprej nebo kloktadlo Jox na léčbu bolesti v krku používáme už několik let. Je to poměrně účinný prostředek, ale je chuťově dost hnusný až odporný. Považujeme ho za součást známé doktorské trojkombinace pro léčbu simulantů - hnusné kloktadlo, ještě hnusnější chinin a nejhnusnější klystýr. Pavel při aplikaci Joxu vymyslel docela trefné označení - krční neboli hrdelní klystýr. Přesvědčili jsme se, že kdo dobrovolně požádá o použití tohoto léčebného prostředku, pravděpodobně není simulant, ale opravdu ho v krku bolí.


    
Vono je to rozbitý!

        „Mirku, ty hodinky se zastavily a jsou rozbitý!” - přišla v noci nahlásit hlídka. Protože maláči většinou nemají ani hodinky, ani mobil, ani jiný zdroj času, půjčuju hlídce svoje staré natahovací hodinky. Vydrží jít tak den a pak je potřeba je natáhnout. To ale současná generace nezná a neumí. Hodinky přece jdou samy od sebe, a pokud ne, mají buď vybitou baterku nebo jsou rozbitý. Stejně tak Said v minulosti pokusem zjistil, že děti neumí vytočit číslo na telefonu. Vůbec jim není divné slovo „vytočit” a pokoušejí se ho i na telefonu s otočným číselníkem prostě „vyťukat”.


    
Zkoušky - páskování

        Můžu to opakovat jak chci, psát do informací o táboře nebo v průběhu školního roku, ale vždy se najde řada těch, kdo neposlouchají, nečtou a pak na to jen čumí. Mám na mysli splnění podmínek pro účast na zkouškách. Kromě toho, že je nutné to umět, je třeba splňovat i formality - mít platnou lékařskou prohlídku a zakoupenou známku. Vzhledem k elektronické distribuci známek a stejné registraci na zkoušky nelze bez těchto náležitostí na zkoušky zájemce ani přihlásit, natož aby je udělal. Sabri s Patrikem se diví, že nemají v průkaze známku, ale nevnímají, že mají přinést peníze a známku budou mít v administračním centru na internetu. A až se probudí těsně před soustředěním (teda Sabri, Patrik se ani nestihl probudit), tak si stejně nevyřídí prohlídku a donesou mi průkaz bez ní.
        Z letošních 11 přihlášených zkoušky úspěšně složilo 8. Z nich celá polovina neměla známku nebo prohlídku nebo obojí. Přidělávají tím starosti nejen nám (známka se musí objednávat pro ně zvlášť, platit samostatná faktura, švindlovat termín zkoušek), ale i rodičům, kteří ze sebe pak musí udělat blbce a přesvědčovat nějakou doktorku, aby zfalšovala termín prohlídky. Všichni by se hrozně divili, kdybychom to jednou udělali tak, jak se to dělat má - buď na zkoušky jdete (máte vše OK) nebo ne. Volba „nebo ne” je prostě jen na vás.


    
Pašeráci

        V lese zas byla letos tma jak v pytli a ještě k tomu jsme začínali hrát o půl hodiny později. Takže jsme se po dvou nestandardních sezonách vítězství celníků vrátili zase zpět k převaze pašeráků. Protože ale pašeráci vyhráli v obou dnech, tak se to hezky vystřídalo a na rozcvičku šli postupně všichni (včetně aerobiček, které hrály s námi).


    
Noční trénink a bazénová výtržnost

        V minulých letech jsme dělali noční akci jen jednu - buď bojovka nebo noční trénink. Až loni se nám zalíbilo uspořádat noční akce dvě. Ještě před závěrečnou bojovkou (Cesta ke katovi - viz níže), jsme se o den dříve (tedy o noc dříve) všichni vzbudili a vydali se na hřiště vyzkoušet staré známé pořekadlo, že správnej karatista musí umět katu, i když ho o půlnoci vytáhnete z postele. A když chce, tak umí. I aerobičky umí svoji sestavu i v noci.
        Po krátkém tréninku jsme se "ninja pochodem" proplížili táborem, abychom nikoho nevzbudili a nevzbudili tak předčasné pohoršení. Po „doplížení” k bazénu už to bylo jedno. Tam už jsme mohli ztropit hlasitou výtržnost. A kdyby to někoho vzbudilo a pobouřilo, pravdivě bychom slíbili, že už se to nikdy (letos) nebude opakovat.

    

    
Šlehačková bitva

        Každoroční balonkovou bitvu jsme nahradili letos bitvou šlehačkovou. Princip je podobný - všichni se ozbrojili šlehačkovým sprejem, nalezli do Forest poolu a snažili se co nejvíc šlehačky naplácat na co nejvíc lidí okolo - všichni proti všem. Všichni z toho měli srandu, jen Alex kňučel.
        Protože pak byli všichni tou mazlavou hmotou zapatlaní, naházeli jsme se navzájem do Brčálníku. Rybáře jsme předem varovali, že tam vtrhnem. Jsou to ale flegmatici a stejně jim bylo jedno, že v příští hodině nic nechytnou, protože všechny ryby jsme zaplašili hodně daleko. Všichni se bavili, jen Alex kňučel. Ale protože on kňučí při jakékoliv příležitosti, tak jsme na to už byli zvyklí a ignorovali jsme ho.


    
Nad palácem vlády ční prapor s gilotinou
Děti mají rády kornouty se zmrzlinou
V kraji hnízdí hejno krkavčí

V lese vládne Huhu Popravčí

(Karel Kryl - Veličenstvo kat)

        Pro letošní verzi noční bojovky jsme využili katovský převlek Jirky Huhu Hudce. Stejně jako loni jsme mezi naše členy zamíchali i aerobičky, aby si trochu užili strachu. Přežili jako vždy všichni bez nějaké větší psychické újmy. Největší újmu možná utrpěl Said, protože se chtěl vyspat. My jsme to i respektovali, ale jeho dceru jsme o zážitek ochudit nemohli. Nejdříve se vymlouvala, že jí táta dovolil na bojovku nejít. To je samozřejmě automaticky považováno za lež, i kdyby to byla pravda. Další evidentně lživá výmluva, že má u táty v chatě věci a nemá si co obléct, se ukázala jako pravdivá. A tak když jsme na její účasti tvrdošíjně trvali, musela se jít obléct do Saidovy chaty a při tom ho schválně vzbudila v marné naději, že jít v noci do lesa jí zakáže.


    
Závody a soutěže

        Na letošních výsledcích je krásně vidět to, co mladším vysvětluju každý rok - soutěžit se staršími dohromady (tam, kde to fyzicky jde) je vždy výhoda. Na grafu celkových výsledků, kde jsou všichni „na jedné hromadě” bez rozdělení na věkové kategorie, je vidět, že např. Honza Bakule je druhý v absolutním hodnocení, čímž překonal všechny starší kromě vítěze kategorie Martina. Mezi nejstarší se dokonce zařadili i členové nejmladší kategorie - Eliška Kurečková a Sabri. Další maláči - Franta, Elizabeta a Honza Novák (on teda zrovna vzrůstem mezi maláče nezapadá, ale věkem ještě jo) pokořili většinu střední kategorie (a pár ulejváků z kategorie nejstarší). Bráchové Zasadilové skončili v opačném pořadí, než by odpovídalo věku - mladší Honza je o pár míst před Tomášem. Stejně tak je zde vidět, že holka soutěžící s klukama klidně může, tak jako Eliška, svoji věkovou kategorii vyhrát.
       I přes pečlivé vysvětlování principu žolíka a varování, aby na něj nikdo nezapomněl, 12 soutěžících ze 42 ho na žádnou soutěž nepoužilo. To je skoro celá třetina těch, kdo nevnímají a nevyužijí nabízenou výhodu!

Graf celkových výsledků
Graf celkových výsledků podle věkových kategorií